70-lecie WFO na 29. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu

Rozpoczął się 29. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu organizowany przez Muzeum Kinematografii w Łodzi. W ramach festiwalu odbędą się wydarzenia związane z obchodami 70-lecia istnienia WFO. W związku z tym zapraszamy Państwa na dwie projekcje filmów „Oświatówki”.

W środę 20.11.2019 zapraszamy do Fabryka Sztuki (ul. Tymienieckiego 3) o godz. 16:00 na projekcję filmów i spotkanie z reżyserami związanymi z „Oświatówką”: Józefem Robakowskim i Andrzejem Barańskim. Będzie to znakomita okazja do rozmowy, możliwość zadawania pytań i poznania twórczości obu panów. Pokażemy pięć filmów:
Żywa galeria, 1975, 27’, Józef Robakowski
Witkacy, 1981, 19’, Józef Robakowski
Wypracowanie, 1979, 19’, Andrzej Barański
Konstrukcja, 1980, 6’, Andrzej Barański
Wakacje w mieście, 1988, 10’, Andrzej Barański

Z kolei w piątek o godz. 10:30 zapraszamy do Muzeum Kinematografii w Łodzi (pl. Zwycięstwa 1). W programie spotkanie z Lechosławem Czołnowskim, twórcą związanym z WFO i projekcja dwóch filmów:
Byłem generałem Wehrmachtu, 18’, 1988, Jacek Bławut
Zek-796, 54’, 1990, Lechosław Czołnowski

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.
Spotkania poprowadzi Michał Dondzik

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Łódzkiego
Patronat medialny: TVP3 Łódź, Telewizja Kino Polska, Radio Łódź
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Cały program dostępny jest na stronie: Program Festiwalu

Specjalne pokazy filmów WFO podczas 31. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce

Wytwórnia Filmów Oświatowych, jako uznany producent ponad 4500 filmów, podjął współpracę z organizatorem Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce (PFFA) w celu promocji dorobku Wytwórni z okazji 70-lecia jej powstania. Jako instytucja od lat związana z Łodzią i województwem łódzkim, chcielibyśmy przy tej okazji przyczynić się także do popularyzacji regionu łódzkiego wśród mieszkańców Ameryki.

Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce (PFFA) jest uważany za najobszerniejszy na świecie coroczny przegląd filmu polskiego. Celem festiwalu jest promocja polskiego kina na kontynencie północnoamerykańskim. Głównym organizatorem festiwalu jest Towarzystwo Sztuki (The Society for Arts), organizacja o charakterze niedochodowym, której celem jest popularyzacja sztuki europejskiej w Stanach Zjednoczonych. Liczba uczestników festiwalu sięga 35 tysięcy kinomanów z całego świata. Festiwal spełnia także misję edukacyjną, adresując swoje programy do dzieci i młodzieży, rodzin i wychowawców. Festiwal cieszy się świetną reputacją w mediach lokalnych i międzynarodowych, np. „The New York Times” uważa PFFA za jeden z pięciu najważniejszych festiwali kina europejskiego w Ameryce Północnej.
Organizatorzy PFFA zostali uhonorowani nagrodą Laterna Magica za osiągnięcia w promocji polskiego kina, specjalną nagrodą Ministra Spraw Zagranicznych RP oraz nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w dziedzinie promocji filmu polskiego za granicą.

Program Festiwalu dostępny pod linkiem: Program PFFA. Serdecznie zapraszamy!!!